04.09.2021

Настаўнікі і госці мерапрыемства - святар Царквы іконы Божай Маці "Дзяржаўная" айцец Віталій і супрацоўнік газеты "Івацэвіцкі веснік" пісьменнік Валерый Гапееў. У цэнтры ўвагі на свяце была яе вялікасць КНІГА. Госці і ўдзельнікі свята расказалі пра свае літаратурныя захапленні, падзяліліся ўражаннямі ад прачытаных твораў, выказалі захапленне майстэрствам таго ці іншага аўтара, параілі прачытаць цікавыя, на іх погляд, кніжкі.

Профилактическая беседа «Правила дорожные соблюдать несложно!»

4 сентября в школьной библиотеке для учащихся 2 класса была проведена профилактическая беседа «Правила дорожные соблюдать несложно!».

В ходе мероприятия ребята вспомнили правила пешеходов, повторили названия дорожных знаков, вспомнили какие действия нужно выполнять на сигналы светофора, рассмотрели  и обсудили различные ситуации, которые возникают на дороге. Все дети с удовольствием отвечали на вопросы, с радостью играли. Для ребят была организована выставка книг и иллюстраций по ПДД.